Ford Transit Custom Nugget (2023). Po raz pierwszy jako PHEV. Ciepły prysznic w standardzie (wideo)

Słówko „Nugget” z pewnością większości z nas kojarzy się głównie z panierowaną przekąską z kurczaka. Ford postanowił już jakiś czas temu wykorzystać tę nazwę w nieco inny sposób.

Właśnie taki przydomek zyskał Ford Transit Custom w wersji, w której możesz zamieszkać. Właśnie zaprezentowano nam kolejną generację kampera przygotowanego we współpracy z firmą Westfalia.

Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget

Od razu trzeba przyznać, że nowy Ford Transit Custom, również w wydaniu Nugget, prezentuje się naprawdę nieźle. Zdecydowanie jest w czołówce jeśli chodzi o stylistykę tego typu aut.

Po raz pierwszy auto będzie dostępne z nowoczesną hybrydą typu plug-in. Układ ten znamy chociażby z modelu Kuga, gdzie pod maską pracuje benzynowa jednostka o pojemności 2.5 litra.

Kierowca będzie miał do dyspozycji łączną moc 232 koni mechanicznych. W podłodze znalazło się miejsce dla baterii o pojemności użytkowej 11,8 kWh.

Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget

Oprócz tego, klienci będą mieli w przyszłości do wyboru również napęd na cztery koła. Pozwoli to na „zarzucenie kotwicy” w nieco trudniej dostępnych, aczkolwiek bardziej malowniczych miejscach.

Hybryda typu plug-in nie jest oczywiście jedyną opcją. Na początku Ford Transit Custom Nugget będzie dostępny jedynie z wysokoprężnym silnikiem 2.0 EcoBlue o mocy 170 koni mechanicznych.

Wnętrze nowego Nuggeta jest jeszcze bardziej przestronne i praktyczne. Znajdziesz tam strefę dzienną, sypialną oraz kuchnię. Oprócz podgrzewania na fotelach z przodu, funkcję tą posiada również 3-miejscowa tylna kanapa.

Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget

Wielu klientów ucieszy się z prysznica z podgrzewaną wodą. Ten element wyposażenia jest teraz dostępny w standardzie i nie musimy za niego dopłacać ani złotówki.

Przemyślane wnętrze pełne jest schowków, a od wzroku osób postronnych uchronią nas nieprzepuszczalne rolety w oknach. Znalazło się też miejsce dla składanych krzesełek i stolika.

Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget

W standardzie auto wyposażone jest również w modem 5G, więc każdy pasażer będzie mógł skorzystać z sieci internetowej. Opcjonalnie można zamówić panel fotowoltaiczny na dach, który pomoże w ładowaniu instalacji wewnętrznej czy akumulatora.

Na jednej ze ścianek znajdziemy dotykowy, 7-calowy ekran, który służy do sterowania wszelkimi funkcjami auta. Zmienimy tam nawet kolor oświetlenia nastrojowego.

Wystarczy również pobrać odpowiednią aplikację na naszego smartfona, a większość tych ustawień zmienimy zdalnie z poziomu telefonu. Wystarczy włączyć połączenie Bluetooth.

Ford Transit Custom Nugget
Ford Transit Custom Nugget

Dilerzy Forda już rozpoczęli już zbieranie zamówień na nowego Transita Custom Nugget. Cennika jeszcze niestety nie udostępniono, ale pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów już wiosną 2024 roku.