Bezczelna kradzież katalizatora pod domem. “Co wy robicie z moim autem?! Wracaj spać” (wideo)

Kradzieże od dawna są wielką plagą i raczej niestety w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni w tej kwestii. Wręcz przeciwnie, niektórzy złodzieje zachowują się coraz bardziej bezczelnie.

Bandyci potrafią już działać nie tylko pod osłoną nocy, ale również w biały dzień. Nie przeszkadza im już obecność świadków, którzy niestety raczej nawet i tak boją się zareagować.

Kradzież katalizatorów to dochodowy “biznes”. Oni podjeżdżają na “akcję” Lamborghini (wideo)

Jednym z popularniejszych łupów są nie tylko auta w całości, ale również poszczególne ich części. Jednym z cennych elementów, który stosunkowo łatwo zdobyć, jest katalizator.

Złodzieje po prostu wycinają go spod podwozia przy pomocy elektronarzędzi. Niektórzy weszli już do takiej wprawy, że zajmuje im to zaledwie około minuty.

Tworzą się nawet specjalne grupy, które zajmują się tym praktycznie bez przerwy. Jedna osoba wchodzi pod auto i robi swoje, a pozostali obserwują otoczenie i ostrzegają o możliwości bycia przyłapanym.

Niestety, czasami nie robi na nich wrażenia nawet to, że ktoś ich zauważy. Na załączonym nagraniu wideo z prywatnego monitoringu możesz zobaczyć taką właśnie sytuację.

W kadrze widzimy zaparkowane pod domem auto. Japoński SUV w postaci Mitsubishi ASX został o poranku otoczony przez kilku zamaskowanych mężczyzn.

Lamborghini Urus kradzież katalizatora
Lamborghini Urus kradzież katalizatora

Samochód podniesiono na lewarku i jeden ze złodziei zaczął wycinać z niego katalizator. W pewnym momencie, hałas szlifierki obudził właścicielkę samochodu.

Wyjrzała ona przez okno i zaczęła krzyczeć na bandytów. Mężczyźni się tym jednak za bardzo nie przejęli. Jeden z nich poradził kobiecie, aby poszła z powrotem do łóżka spać.

Panowie dokończyli swoją robotę, w kilka sekund zawinęli sprzęt i odjechali w siną dal. Niestety nie wydaje nam się, żeby policjanci byli w stanie zidentyfikować napastników.

Zejście na dół do bandytów i próba ich powstrzymania nie byłaby najlepszym pomysłem. Jak widać, panowie byli uzbrojeni w pałki, których z pewnością nie zawahaliby się użyć.

Pojechali do “Rajchu” kraść katalizatory. Pijany Polak został przygnieciony przez samochód

Tacy złodzieje są bezwzględni i zrobią wiele aby nie zostać schwytanym. Szczególnie jeśli mają przewagę liczebną, nie warto próbować ich powstrzymać, bo może się to dla nas źle skończyć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Welcome To The Car Game (@motor_head_)