Zniszczył Porsche Cayenne Turbo GT na torze. “Zapomniał do czego służy kierownica?” (wideo)

Tor wyścigowy to jedno z miejsc, w którym kierowca może sprawdzić swoje umiejętności i potencjał samochodu. Na wielu tego typu obiektach odbywają się różnego rodzaju trackdaye, gdzie udział mogą wziąć nawet amatorzy.

Gdy już będziemy mieli okazję pojeździć naszym autem po torze, warto wykonać kilka spokojniejszych kółek, aby sprawdzić jak samochód się zachowuje. W przeciwnym wypadku może nas czekać niemiła niespodzianka.

Porsche Cayenne (2023) po faceliftingu oficjalnie. Jest więcej mocy i są powody do płaczu (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć sytuację, której z pewnością żałuje kierowca Porsche Cayenne Turbo GT. Podczas jazdy po torze zbyt mocno opóźnił on hamowanie.

2022 Porsche Cayenne Turbo GT
2022 Porsche Cayenne Turbo GT przód

W wyniku pomyłki, wjechał prosto w tył turkusowego Porsche 911 Cabriolet. Niestety, jak widzimy na jednym z ujęć, niemiecki SUV został dość poważnie uszkodzony.

Porsche Cayenne Turbo GT to według producenta wariant, który najlepiej nadaje się do jazdy w takich warunkach. Sami mieliśmy okazję się o tym przekonać na własnej skórze i śmiało możemy to potwierdzić.

Pod maską tego auta pracuje 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 640 koni mechanicznych. A przynajmniej takie są deklaracje producenta, gdyż pojawiały się w sieci głosy, że Porsche mocno zaniża tę wartość w danych technicznych.

2022 Porsche Cayenne Turbo GT
2022 Porsche Cayenne Turbo GT tył

Auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 300 km/h. Niestety, po liftingu Cayenne, który odbył się w kwietniu 2023 roku, wersja Turbo GT wypadła z oferty.

Porsche nas oszukało mówiąc, że Cayenne Turbo GT ma tylko 640 KM? Jest mocniejsze? (wideo)

Wkrótce zobaczymy powrót tego auta do europejskich salonów. Ze względu na emisję spalin, pod maską pojawi się 4.0 litrowe V8 z hybrydą typu plug-in. Auto zaoferuje około 700 koni mechanicznych.