Wziął leasing na Teslę z dopłatą do elektryka i chciał być najszybszy. “Zaatakował Audi” (wideo)

Właściciele samochodów elektrycznych często czują się bardzo pewnie na drodze. Chodzi nam tutaj o przyspieszenie takich aut, które zazwyczaj jest bardziej imponujące niż w spalinówkach.

Zdarza się jednak, że w końcu „trafi kosa na kamień”. Autor załączonego nagrania wideo pędził swoją Teslą po niemieckiej autostradzie i był pewny, że nikt go nie wyprzedzi.

Gostek z Audi TT RS “rzucił się” na Teslę Model 3. “Chwilę później jego auto wyło z bólu” (wideo)

W pewnym momencie, zobaczył w lusterku wielką limuzynę od Audi. Jak się okazało, był to model S8, czyli najszybszy wariant tego modelu.

Pod maską S8 pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Na wszystkie cztery koła trafia moc 571 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 800 niutonometrów.

Producent deklaruje, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to zaledwie 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna została natomiast ograniczona elektronicznie do 250 km/h, ale auto chętnie pojechałoby dużo szybciej.

Wzmocnił swojego McLarena 765LT do 1000 KM. Był pewny swego przed wyścigiem z Teslą (wideo)

Kierowca Tesli był bezradny w pojedynku z ciężkim Audi. Nie miał żadnych szans i mógł tylko patrzeć jak kierowca S8 wciska gaz do dechy i ucieka przed elektrykiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez AUDI (@audiiclub)