W swoim BMW chciał mieć tyle mocy, co Bugatti. “Teraz każda autostrada jest jego” (wideo)

Seryjne BMW M5 Competition xDrive F90 oferuje kierowcy moc 625 koni mechanicznych i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 3,3 sekundy. Nie można więc powiedzieć, że jest to powolne auto.

Po pewnym czasie, właściciel może się jednak przyzwyczaić do tych osiągów i będzie oczekiwał czegoś więcej. Wtedy warto się udać do jednego z tunerów.

Tak powinno wyglądać nowe BMW M5 Touring G99. “Rodzinne kombi z 800-konną hybrydą”

Tak właśnie zrobił posiadacz egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu wideo. Po „kilku” modyfikacjach, z silnika 4.4 V8 udało się wycisnąć moc 1000 koni mechanicznych i ponad 1200 niutonometrów momentu obrotowego.

Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy, oraz od 100 do 200 km/h w mniej niż 5 sekund. Na niemieckiej autostradzie nie jest łatwo o znalezienie „godnego rywala”.

Autor załączonego nagrania wideo wybrał się właśnie na taką trasę, aby sprawdzić jak ta rodzinna limuzyna przyspiesza. Robi to naprawdę świetne wrażenie.

BMW oficjalnie zapowiedziało powrót M5 w wersji Touring. “Audi ma się czego bać” (wideo)

Już wkrótce poznamy nową generację tego modelu. BMW planuje zamontować pod maską hybrydę typu plug-in, która może zaoferować nawet 800 koni mechanicznych. Co ciekawe, do oferty dołączy również BMW M5 w wersji Touring.