Tak wyglądała ostatnia jazda 4 chłopaków w Megane R.S.. “Dachowanie w Krakowie” (wideo)

W nocy z 14 na 15 lipca 2023 roku, doszło w Krakowie do tragicznego wypadku. W wyniku dachowania samochodu marki Renault zginęło aż czterech młodych mężczyzn.

Strażacy otrzymali zgłoszenie około godziny 3:00 nad ranem. Usłyszeli, że auto zjechało na nabrzeże z mostu Dębnickiego i dachowało.

Pijany 27-latek dachował na stacji benzynowej w Trzciance. “W kieszeni miał narkotyki” (wideo)

Ratownicy byli na wskazanym miejscu już po kilku minutach. Niestety, nie zauważyli żadnego ruchu w pojeździe. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych rozcięto wrak i wydobyto czterech nieprzytomnych mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat.

Niestety, pomimo reanimacji, lekarz stwierdził zgon u każdego z nich. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu i będą analizować przebieg zdarzenia.

Kierowca miał stracić panowanie nad pojazdem, uderzyć w sygnalizację świetlną, następnie wjechać na schody, przewrócić auto na dach i uderzyć w murek. W pobliżu nie było żadnego innego samochodu, który mógłby mieć wpływ na przebieg zdarzenia.

2014 Renault Megane R.S.
2014 Renault Megane R.S.

Funkcjonariusze ustalą, z jaką prędkością poruszał się kierowca. Miał on do dyspozycji całkiem szybkie auto, bo Renault Megane R.S. trzeciej generacji.

Pod maską tego modelu pracuje silnik benzynowy o pojemności 2.0 litrów. W zależności od wariantu generuje on moc 265 lub 273 koni mechanicznych.

Chwila nieuwagi kierowcy przyczyną dachowania Opla. “Ukarać tych, co się nie zatrzymali” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 6,0 sekund. Francuski hothatch jest w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej 255 km/h.