Renault wskrzesza legendę modelu 5. Mamy nowe zdjęcia zamaskowanych prototypów

Niektórzy producenci próbują w dzisiejszych czasach mocno nawiązywać do swojej historii. Do oferty wprowadzane są modele, które pod względem stylistycznym przypominają stare auta.

Jednym z takich przykładów może być chociażby Volkswagen ID.Buzz. Teraz, podobny ruch nadchodzi ze strony Renault. W sieci pojawiły się bowiem nowe zdjęcia współczesnej interpretacji modelu 5.

2024 Renault 5 zapowiedź
2024 Renault 5 zapowiedź

Duch klasycznego Renault w elektrycznym wydaniu. Alpine A290 ma tylko 3 fotele (wideo)

Stare Renault 5 produkowane było od roku 1972, aż do 1996. Nowy samochód będzie oczywiście posiadał napęd w pełni elektryczny, ale stylistycznie od razu rozpoznamy co to za auto.

Auto powstanie na platformie CMF-B, stąd wiemy, że napęd trafi na przednie koła. Dokładnych parametrów oczywiście jeszcze nie znamy i zapewne dowiemy się o tym dopiero w dniu premiery.

2024 Renault 5 zapowiedź
2024 Renault 5 zapowiedź

Debiut elektrycznego Renault 5 odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze przed końcem 2023 roku. Na ulice auto wyjedzie jednak dopiero w roku 2024.

Renault 5 Turbo we współczesnej interpretacji od Legende Automobiles. Premiera już wkrótce

Planowana jest również sportowa odmiana, przygotowana przez markę Alpine. Naszym zdaniem, tego typu zabiegi powinny mieć miejsce dużo częściej. Chętnie zobaczylibyśmy chociażby współczesną wersję Peugeota 205.