Porsche Vision 357 Speedster to kolejny prezent na 75. urodziny. “Nie ma miejsca dla pasażera”

Z okazji 75. rocznicy powstania pierwszego auta sportowego, Porsche pokazało nam koncepcyjny model Vision 357. Jego premiera odbyła się pod koniec stycznia 2023 roku.

Teraz, wykorzystano okazję Goodwood Festival Of Speed, aby zaprezentować drugą wersję tego auta. Tym razem przyszła pora na Porsche 357 Vision Speedster.

Porsche Vision 357 Speedster
Porsche Vision 357 Speedster

Porsche świętuje 75. urodziny pierwszego auta sportowego. Oto Porsche Vision 357 (wideo)

Główną różnicą jest oczywiście brak jakiegokolwiek dachu. Dodatkowo, jak w każdym aucie typu speedster, mamy tu do czynienia z niższą szybą przednią.

Wewnątrz znajdziemy tylko jeden fotel, więc radość z jazdy będzie mógł czerpać wyłącznie kierowca. A jest tutaj czym „pojechać”, gdyż auto bazuje na technologii z Porsche 718 GT4 e-performance.

Porsche Vision 357 Speedster
Porsche Vision 357 Speedster

Póki co, Porsche nie pochwaliło się jakimikolwiek planami na stworzenie produkcyjnej wersji modelu 357. Mamy jednak nadzieję, że jest to po prostu próba uchowania czegoś w tajemnicy i za jakiś czas będziemy mieli miłą niespodziankę.

Uczynili Porsche 718 GT4 RS jeszcze szybszym. Pakiet Manthey Racing urwał 6s na Ringu (wideo)

Jest też szansa, że możemy w tym koncepcie odnaleźć kilka smaczków stylistycznych, które pojawią się w nowej generacji modeli 718 Boxster i 718 Cayman. Trzymamy kciuki, aby tak się właśnie stało, gdyż to auto wygląda obłędnie.