Policja stanęła w poprzek na A4. „Poudawali Panów przed turystami i pojechali” (wideo)

„Ktoś powinien za to beknąć”, „zagrożenie katastrofą lądową” – tak Internauci komentują próbę zatrzymania ruchu na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S19 z autostradą A4.

Załączony materiał filmowy rzeczywiście może być szokujący, ponieważ jakakolwiek próba zatrzymania ruchu na drogach, po których można poruszać się z prędkościami 120 km/h lub nawet 140 km/h mogłaby doprowadzić do potężnego karambolu i śmierci niewinnych osób. Tym bardziej, że policjanci zahamowali ruch najprawdopodobniej tylko na kilkadziesiąt sekund w celu przejazdu konwoju. Przyznajemy, że nie znamy okoliczności, dlaczego w ogóle zatamowano ruch i czy mogłoby się obyć bez tego.

Wściekły Rosjanin nie chciał przyjąć mandatu. “Policjant przed maską, a on wciska gaz” (wideo)

Kierowcy podróżujący drogą ekspresową byli bardzo zdziwieni. Prowadzący srebrnego SEATA-a jadący lewym pasem nie wiedział nawet, co ma w tej sytuacji zrobić. Ostatecznie wyszło do niego dwóch policjantów, którzy stanęli przed maską leciwego Toledo.

Autostrady charakteryzują się wysokimi prędkościami i gwałtowne zatrzymanie ruchu może prowadzić do nagłych i niebezpiecznych sytuacji. W tym przypadku na szczęście obyło się przez wypadku.

Policjanci nie wierzyli w to, co widzą na ekranie. “Gość pędził na hulajnodze 118 km/h” (wideo)

Niektórzy zwracają uwagę, że w innych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych, jeśli już musi dojść do zatrzymania ruchu, policjanci starają się stopniowo spowolnić ruch. Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczna metoda. Mamy nadzieję, że policjanci będą w przyszłości działać w sposób bardziej odpowiedzialny.

https://youtu.be/xeXlwpfFDfA