Pokazał publiczności wyjątkowego McLarena P1 Spider. Drzwi otworzyły się podczas jazdy (wideo)

Podczas każdej edycji Goodwood Festival Of Speed możemy zobaczyć w akcji mnóstwo bardzo wyjątkowych samochodów. Pojawiają się tam modele, których na co dzień nie widuje się na ulicach.

Na tegorocznym wydarzeniu pojawił się między innymi McLaren P1 w wersji Spider. Samochód ten nie był oficjalnie oferowany przez producenta w takim wydaniu.

Poprosił, żeby obcięli mu dach w McLarenie za 7 mln zł. Zbudują jeszcze 4 takie P1 Spider (wideo)

Za jego stworzenie odpowiada brytyjska firma Lanzante. Postanowili oni własnoręcznie zbudować egzemplarz Spider, „brutalnie” obcinając dach w jednym z 375 McLarenów P1.

Srebrna sztuka, którą pokazano w ruchu podczas Goodwood Festival Of Speed, to pierwszy taki wóz na świecie. W 2022 roku Lanzante informowało, że szuka jeszcze czterech właścicieli P1, którzy chcieliby dokonać takiej modyfikacji.

Podczas przejazdu w Goodwood, doszło jednak do dość dziwnej sytuacji. Ktoś najwidoczniej zapomniał domknąć drzwi pasażera, gdyż otworzyły się one w czasie jazdy.

Facet miał pokazać co potrafi nowy Mercedes-AMG GT. Zbłaźnił się przed publicznością (wideo)

Dla przypomnienia, McLaren P1 napędzany jest hybrydą, której sercem jest 3.8 litrowy silnik V8. Kierowca ma do dyspozycji moc 916 koni mechanicznych i przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwające 2,8 sekundy.