Oto wnętrze Pagani Utopia za 12 mln zł. “To oświetlenie zalatuje wiochą” (wideo)

Mniej więcej w połowie września 2022 roku, Włosi z San Cesario sul Panaro zaprezentowali nam zupełnie nowy model. Mowa oczywiście no Pagani Utopia.

Następca doskonale nam znanego auta noszącego nazwę Huayra to nadal czysto spalinowy samochód. Co więcej, dostępny jest on również z manualną skrzynią biegów.

Pagani Utopia (2022) oficjalnie. Następca modelu Huayra ma 863 KM i 7-biegowy manual (wideo)

W komorze silnika pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 6.0 litrów. Jednostka wyprodukowana przez Mercedesa-AMG generuje 863 konie mechaniczne i 1 100 niutonometrów momentu obrotowego.

Póki co, tylko 99 klientów otrzymało możliwość zakupu tego samochodu. Jesteśmy jednak przekonani, że wkrótce pojawią się kolejne „limitowane edycje specjalne”, oraz przede wszystkim wariant Roadster.

Autor załączonego nagrania wideo miał okazję obejrzeć jeden z egzemplarzy na żywo, a nawet wsiąść do środka. Jak na Pagani przystało, jakość wykończenia wnętrza to czysty majstersztyk.

Nie ma tu miejsca na obrzydliwe wirtualne kokpity, czy wielkie tablety systemu inforozrywki. Wszystko jest mechaniczne i zrobione z klasą.

Pojechał na jazdę testową nowym Pagani za 10 mln zł. “Nie chciał usłyszeć tego trzasku” (wideo)

My osobiście mamy jedynie wątpliwości co do oświetlenia nastrojowego. Z pewnością jednak jest opcja, żeby je po prostu wyłączyć lub przyciemnić.