“Nowy” film z popisami kierowcy Renault Megane R.S.. “Bezpiecznie szybka jazda” (wideo)

Zapewne wiele osób słyszało już o śmiertelnym wypadku, który wydarzył się w nocy z 14 na 15 lipca 2023 roku w Krakowie. Mówiły o tym już chyba wszystkie media.

Czterech młodych mężczyzn niestety tragicznie zakończyło swoją przejażdżkę Renault Megane R.S.. Jak się okazuje, bardzo „dynamiczny” styl jazdy nie był niczym nowym dla właściciela auta.

Tak wyglądała ostatnia jazda 4 chłopaków w Megane R.S.. “Dachowanie w Krakowie” (wideo)

Ludzie zaczynają wrzucać do sieci kolejne nagrania, które uwieczniono w różnym okresie przed tym tragicznym zdarzeniem. Można na nich zobaczyć naprawdę „jazdę na krawędzi”.

Przekraczanie prędkości i przejeżdżanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Właśnie tak, według właściciela Renault, miała wyglądać „#bezpiecznaszybkajazda”. Sam tak opisał swój profil na jednym z portali społecznościowych.

Niestety, o tym, że myśli błędnie, przekonał się w najgorszy możliwy sposób. Ginąc razem ze swoimi trzema kolegami w poważnym wypadku na jednej z krakowskich ulic.

Pod maską Renault Megane R.S. trzeciej generacji pracuje 2.0 litrowy silnik o mocy 265 lub 273 koni mechanicznych. Według informacji znalezionych w sieci, egzemplarz z nagrania nie był seryjny.

Tak jeździł kierowca “popularnego” Megane R.S.. “Na skrzyżowaniu bokiem jak BMW” (wideo)

Auto mogło już dysponować mocą nawet 400 koni mechanicznych, a są też głosy, że było przygotowywane do jeszcze poważniejszych parametrów. Właściciel planował uzyskać nawet 600 koni mechanicznych.