Nieostrożny kierowca Audi R8 narobił bałaganu na autostradzie. “Nawet się nie rozejrzał” (wideo)

Podczas jazdy samochodem nie możemy zapominać, że nie jesteśmy sami na drodze. Powinniśmy obserwować nasze otoczenie, co niestety dla niektórych okazuje się zbyt trudnym wyzwaniem.

Jednym z takich przykładów jest kierowca Audi R8 V10 Spyder, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jadąc autostradą zapomniał, że istnieje coś takiego jak „martwy punkt”.

Skoda ofiarą nieuwagi zawodowca z TIR-a. “Nie martwy punkt, tylko kierowca kiepski” (wideo)

Nie rozejrzał się wystarczająco dokładnie dookoła i po prostu postanowił zmienić pas ruchu. Niestety, wjechał bezpośrednio w bok Mercedesa SL AMG.

Sprawca kolizji stracił panowanie nad Audi i uderzył w samochód jadący przed nim. Auta zaczęły „tańczyć” na całej szerokości jezdni i poodbijały się od barierek.

Mamy nadzieję, że żadnemu uczestnikowi nic poważnego się nie stało. Kierowca Audi z pewnością zapamięta to do końca życia i od tej pory będzie jeździł ostrożnie.

Audi R8 V10 Spyder skrywa w komorze silnika wolnossącą jednostkę V10 o pojemności 5.2 litra. Na wszystkie cztery koła trafia moc 525 koni mechanicznych i moment obrotowy 530 niutonometrów.

> Starym BMW wjechał pod koła Range Rovera. W nowszym modelu już by tego nie zrobił (wideo)

Samochód ten, wyposażony w 7-stopniową przekładnię automatyczną, potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna to natomiast 313 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Why_Wait?? (@whywait_official)