Nadciąga elektryczna wersja Renault Scenic. Ma być konkurentem dla IONIQa 5, ID.4 i EV6

Producenci coraz mocniej poszerzają swoją ofertę aut z napędem wyłącznie elektrycznym. Zapowiedź kolejnej nowości dotarła do nas prosto z Francji.

Renault pokazało zdjęcia zamaskowanego egzemplarza zupełnie nowego modelu. Mamy tu do czynienia z modelem Scenic E-Tech, który będzie konkurował z Nissanem Ariya, Volkswagenem ID.4, Hyundaiem IONIQ 5 czy KIĄ EV6.

2024 Renault Scenic E-Tech
2024 Renault Scenic E-Tech

Renault Megane E-Tech EV60 220 Techno (2023). Elektromobilność w bardzo francuskim stylu

Premiera nowego modelu z rombem na grillu odbędzie się we wrześniu 2023 roku. Do sprzedaży samochód trafi najprawdopodobniej dopiero w roku 2024.

Renault Scenic E-Tech będzie budowany na platformie CMF-EV, czyli tej samej którą znamy z Nissana Ariya czy Megane E-Tech. W tym przypadku możemy się spodziewać napędu na przód lub na cztery koła.

2024 Renault Scenic E-Tech
2024 Renault Scenic E-Tech

Renault Megane E-Tech oferuje moc 218 koni mechanicznych na przedniej osi, natomiast Nissan może zostać skonfigurowany z 394-konnym napędem AWD. Bardzo możliwe, że właśnie takie dwie opcje trafią do nowego Renault Scenic E-Tech.

Hybrydowe Renault Arkana Intens E-Tech nas nie zawiodło. Przejechaliśmy nim 15 tys. kilometrów

Wszystkiego dowiemy się już za kilka tygodni, podczas premiery, która odbędzie się w Monachium. Wystarczy więc jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości.