Kupił BMW M3 założył “amerykańskie” blachy i świruje. “Prosto pod radiowóz” (wideo)

Niestety, nie wszyscy kierowcy potrafią stosować się do obowiązujących przepisów. Wśród takich osób często możemy spotkać właścicieli mocniejszych samochodów.

Próbują oni wykorzystywać na drogach publicznych potencjał swoich aut, co zazwyczaj jest bardzo niebezpieczne. Taki właśnie przykład zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Motocyklista poszedł na czołówkę z radiowozem. Policjanci nawet za nim nie zawrócili (wideo)

Jego autor został w pewnym momencie wyprzedzony przez białe BMW M3 E92. Kierowca niemieckiego coupe zrobił to na zakazie, przy podwójnej linii ciągłej.

Szybko jednak zrozumiał, jak duży błąd popełnił. Z naprzeciwka nadjeżdżali akurat policjanci w oznakowanym radiowozie, którzy nie mogli tego tak zostawić.

Funkcjonariusz włączył „koguty” i zawrócił za BMW. Na szczęście, kierowca M3 nie miał zamiaru uciekać i po chwili zjechał na przydrożny parking. Spotkanie to zapewne zakończyło się mandatem i punktami karnymi.

Według obecnie panującego taryfikatora, za wyprzedzanie pomimo zakazu grozi kara w wysokości 1000 złotych. Dodatkowo, na konto kierowcy wpływa 15 punktów karnych.

Tak się spieszył, że wyprzedził na przejściu. Pięć sekund później stał grzecznie na poboczu (wideo)

Pod maską BMW M3 E92 pracuje wolnossący silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Generuje on moc 420 koni mechanicznych i pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy.