Kierowca Audi nie wytrzymał na widok TIRowca, który wyprzedza. “Przecież mają zakaz!” (wideo)

Od 1 lipca 2023 roku, życie kierowców ciężarówek dość znacznie się zmieniło. Wprowadzono bowiem zakaz wyprzedzania na drogach ekspresowych i ciężarówkach.

Przepis dotyczy pojazdów z kategorii N2 oraz N3 i działa na jezdniach, na których znajdują się mniej niż trzy pasy w jednym kierunku. Jest to oczywiście zdecydowana większość polskich dróg.

To koniec wyprzedzających się TIR-ów w Polsce. Od 1 lipca 2023 wprowadzono zakaz (wideo)

Poruszając się przez kilka ostatnich dni po kraju, da się zauważyć obecność tego przepisu. Są oczywiście też tacy, którzy ryzykują otrzymaniem mandatu i mimo wszystko starają się wyprzedzić.

Na takiego właśnie zawodowego kierowcę trafił autor załączonego nagrania wideo. Właściciel Audi był wściekły, gdy zauważył wielkiego TIR-a sunącego z prędkością 90 km/h na lewym pasie.

Postanowił bardzo agresywnym manewrem wyprzedzić ciężarówkę, mieszcząc się na centymetry między naczepą a ciągnikiem drugiego zestawu. Tym razem na szczęście mu się udało.

Ukarał TIR-owca za wyprzedzanie. “Nie wiem czy to ch**u z Audi słyszysz, ale nagrałem cię” (wideo)

Nie radzimy oczywiście podejmowania próby powtórzenia tego „wyczynu”. Bardzo łatwo o utratę kontroli nad autem, która może się skończyć poważnym wypadkiem.