Facet miał pokazać co potrafi nowy Mercedes-AMG GT. Zbłaźnił się przed publicznością (wideo)

Impreza Goodwood Festival Of Speed jest wykorzystywana przez producentów do prezentacji swoich nowości. Na krótkim torze możemy zobaczyć w akcji najciekawsze wozy na rynku.

Wśród nich znajdują się również auta, które jeszcze nie miały swojej oficjalnej premiery. W tym roku mogliśmy nieco wcześniej zobaczyć chociażby Mercedesa-AMG GT drugiej generacji.

Mercedes przygotowuje się do premiery AMG GT. Zobaczysz go wcześniej, jeśli zapłacisz 2 000 zł

Producent zamaskował nieco auto specjalną okleiną i wsadził za kółko kierowcę wyścigowego. Niestety, nie popisał się on zbyt dobrze podczas swojego przejazdu.

Na samym końcu postanowił pokazać co potrafi nowe AMG. Jego zamiarem było zakręcenie bączka na dość wąskim odcinku asfaltu. Niestety, źle to wyliczył i wyjechał autem na skarpę.

W jego stronę skierowanych było mnóstwo telefonów i kamer. Kierowca z pewnością poczuł się w tym momencie tragicznie i czuł, że się mocno wygłupił. Mamy nadzieję, że auto nie zostało zbyt mocno uszkodzone.

Nowy Mercedes-AMG GT technologicznie odpowiada znanemu już nam modelowi AMG SL. Ma on jednak mieć zupełnie inny, bardziej sportowy charakter.

Pod maską egzemplarza widocznego na nagraniu najprawdopodobniej pracuje 585-konny silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. W modelu SL 63 zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy.

Wygląd Mercedesa-AMG GT (2023) bez tajemnic. Zdjęcie nowego coupe wyciekło przed premierą

Oficjalny debiut nowego sportowego coupe powinien odbyć się w ciągu najbliższych dni. W sieci krążą już zdjęcia, na których możemy zobaczyć wygląd tego modelu.