Facet kupił Bugatti i zajechał w weekend na MOP przy autostradzie. “No to zrobił show” (wideo)

Wszystkie modele oferowane przez Bugatti są imponujące i zawsze wywołują mnóstwo emocji. Jest natomiast też jeden wyjątkowy wóz, który robi to w jeszcze większym stopniu.

Mowa o jedynym w swoim rodzaju Bugatti La Voiture Noire. Aucie, które zostało sprzedane za, uwaga, 11 milionów euro, czyli około 50 milionów złotych netto. To i tak mniej, niż zapowiadano podczas premiery.

Promocja -33%! Bugatti La Voiture Noire (2022) dużo tańsze niż zapowiadano. Ile kosztuje?

Bazą do zbudowania La Voiture Noire był oczywiście Chiron. Kierowca ma zatem do dyspozycji poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów.

Na wszystkie cztery koła trafia 1500 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego. Auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy.

Bugatti La Voiture Noire było zaprojektowane dla Ferdinanda Piëcha, ale niestety zmarł on zanim zdążył go odebrać. Ostatecznie wóz trafił do członka jego rodziny.

Nie boi się wciskać gazu w jedynym Bugatti na świecie. “Idzie autostradą jak przecinak” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć ten jedyny w swoim rodzaju egzemplarz Bugatti w akcji. Gdziekolwiek się nie pojawi, tam wzbudza ogromne zainteresowanie.