Faceci z Renault nie znieśli Porsche na lewym pasie. “Fantazjowali o ataku z prawej” (wideo)

Pierwszy w pełni elektryczny samochód od Porsche, czyli Taycan, cieszy się sporym powodzeniem. Auto jest naprawdę świetnym wozem, a jego stylistyka nadal robi wrażenie.

Zachowanie kierowców, którzy spotykają na drodze ten model, może być bardzo różne. Jedni po prostu będą go podziwiać, innym coś strzeli do głowy i będą chcieli coś udowodnić.

Tak wyprzedzisz tylko elektrykiem. Gdy depnął, Porsche Taycan prawie się teleportował (wideo)

Z tym drugim przypadkiem mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo. Wydaje nam się, że kierowca nowego Renault Megane za wszelką cenę chciał pokazać, że jego Francuz jest szybszy.

Podejmował próbę wyprzedzenia spokojnie jadącego Porsche z prawej strony, ale nie pozwalał mu na to wzmożony ruch. W dodatku, miał ze sobą kilku kolegów, którzy mu „kibicowali”.

Kierowca czwartej generacji Megane tak czy siak nie miałby szans z jakimkolwiek Taycanem. Najsłabszy wariant oferuje moc 408 koni mechanicznych i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy.

Ledwo wyjechał z bramek i już miał 180 km/h. Przyspieszenie Taycana Turbo S powala (wideo)

Renault Megane R.S. Trophy, z 1.8 litrowym silnikiem o mocy 300 koni mechanicznych rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. Tutaj jednak mamy najprawdopodobniej do czynienia z egzemplarzem wyposażonym w jednostkę wysokoprężną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ali Car Videoo (@alicar_video)