Czescy policjanci ruszają na patrol swoim Ferrari. “Szkoda im paliwa, bo jeżdżą 70 km/h” (wideo)

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat pozyskania nowego radiowozu w szeregi czeskiej drogówki. Do służby zostało włączone Ferrari 458 Italia.

Samochód został przejęty przez funkcjonariuszy, gdyż był przedmiotem przestępstwa. Postanowiono zrobić z niego pożytek i wykorzystać między innymi do walki z uczestnikami nielegalnych wyścigów.

Policjanci dostali kluczyki do Ferrari 458 Italia. Mają 570 KM i nie zawahają się ich użyć (wideo)

Niech więc nie zdziwi Cię widok policyjnego Ferrari, gdy wyjedziesz na urlop do naszych południowych sąsiadów. Zdziwić Cię może natomiast prędkość, z jaką się porusza to auto.

Autor załączonego nagrania wideo naśmiewa się z policjantów. Twierdzi, że oznakowane Ferrari jeździ po autostradach z prędkością 70 km/h, bo funkcjonariuszom szkoda paliwa.

Ferrari 458 Italia napędzane jest bowiem wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 4.5 litra. Na tylną oś trafia 570 koni mechanicznych i 540 niutonometrów.

Uważaj na trasie jadąc na wakacje. Policjanci drogówki wyciągnęli z garażu tajną broń (wideo)

Włoski producent deklaruje, że średnie zużycie benzyny w tym aucie to 13,3 litra na 100 kilometrów. W zamian, otrzymujemy wóz potrafiący przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 325 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ProDriverCZ (@prodrivercz)