Zrobili sobie “ławkę” z Ferrari wartego 3 mln zł. “Muszę mieć jakąś pamiątkę z wakacji” (wideo)

Pozostawiając swój samochód w miejscu publicznym, często możemy mieć obawy o jego bezpieczeństwo. Szczególnie wtedy, gdy jest to auto wyjątkowe, które przyciąga uwagę.

Doskonale wie o tym autor załączonego nagrania wideo. Jest on właścicielem limitowanego do zaledwie 999 egzemplarzy modelu Ferrari 812 Competizione.

Oto 812 Competizione. 830 koni mechanicznych i niezależne cztery koła skrętne w nowym Ferrari

Mogłoby się wydawać, że posiadanie takiego auta to same przyjemności. Nie można jednak mówić o spokoju, gdy zostawiamy Ferrari na publicznym parkingu.

Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione przód

Na nagraniu widzimy jak zachowują się przypadkowi przechodnie. Potrafią usiąść na błotnik, żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie rozumieją, że można w taki sposób uszkodzić lakier.

Na szczęście, auto zostało całościowo pokryte folią PPF, więc właściciel jest nieco bardziej spokojny. Tak czy siak, takie zachowanie przechodniów nie powinno mieć w ogóle miejsca.

Pod maską Ferrari 812 Competizione znajdziesz wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Na jego tylną oś trafia moc 830 koni mechanicznych, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 2,85 sekundy.

Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione tył

Polak odebrał 1 z 999 egzemplarzy Ferrari 812 Competizione. 830 KM ryczy jak szalone (wideo)

Cena, jaką każdy z 999 szczęśliwców musiał zapłacić za Competizione, to około 2 600 000 złotych netto. Nie ma się co jednak przejmować spadkiem wartości w przyszłości.