Wydał 40 tys. zł na tuning swojego BMW M3. “Kierowca Ferrari SF90 aż się spocił” (wideo)

Zdążyliśmy się już przekonać, że BMW potrafi wyprodukować naprawdę szybkie samochody. Jednym z doskonałych przykładów jest model M3/M4 w wersji Competition z napędem na wszystkie koła.

Pod jego maską pracuje 3.0 litrowy motor R6 o mocy 510 koni mechanicznych. Już seryjny egzemplarz potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy.

740 KM na tylnej osi tego “starego” BMW. “Nie boi się stawać do walki nawet z Ferrari” (wideo)

Wystarczy jednak „trochę” zmodyfikować tę jednostkę napędową, żeby odblokować dodatkowy potencjał. Właściciel BMW M3 widocznego na załączonym nagraniu wideo wydał na tuning około 42 000 złotych.

Dzięki temu, moc jaką udało się osiągnąć to 750 koni mechanicznych. Taki przyrost sprawia, że BMW M3 Competition xDrive przyspiesza znacznie, znacznie lepiej.

Aby to zademonstrować, ustawiono wyścig z Ferrari SF90 Stradale. Jest to hybryda, która daje kierowcy do dyspozycji moc 1000 koni mechanicznych. Taki włoski supersamochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Pod maską BMW ma 900 KM. “Niewiele zabrakło do osiągów Ferrari wartego 3 mln zł” (wideo)

Autorzy nagrania wykonali kilka pojedynków na płycie lotniska. Rezultaty mogą niektórych naprawdę mocno zaskoczyć. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę cenę zakupu każdego z samochodów, oraz chociażby ich praktyczność.