Wkręcał żonie, że to rodzinny SUV. Gdy jedzie sam, korzysta z 4.0 V8 o mocy 612 KM (wideo)

Samochody typu SUV kupowane są zazwyczaj przez głowy rodzin. To osoby, które cenią sobie praktyczność, wygodę oraz różnego rodzaju oszczędności.

Są też jednak na rynku propozycje dla ludzi, którzy oczekują od takiego auta nieco więcej emocji. Rodzinne wozy z ogromnymi i mocnymi silnikami pod maską nie są niczym nowym.

Nie wierzył, że jego SUV może tak “pójść”. BMW X3 M spaliło gumę na wszystkich kołach (wideo)

Jednym z doskonałych przykładów jest Mercedes-AMG GLS 63. Właśnie taki samochód zobaczysz w akcji na załączonym nagraniu wideo. Kierowca nieźle nim zaszalał.

Na pustym parkingu postanowił zakręcić bączka tym ważącym ponad 2500 kilogramów olbrzymem. Okazało się, że nie jest to dla niego absolutnie żadnym problemem.

W końcu ma pod maską podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4.0 litrów. Kierowca otrzymuje do dyspozycji moc 612 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 850 niutonometrów.

Kolesie z X5 i X6 M pokazali, że ich SUV-y też dają radę. “To BMW z prawdziwego zdarzenia” (wideo)

Producent deklaruje, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 280 km/h. Jak widać, można nim również wykonywać tego typu „szczeniackie” popisy, jeśli tylko ma się na to ochotę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @benzarrow