Volkswagen ID.Buzz w sportowym wcieleniu. “Od tunera, którego skojarzysz tylko z Oplem”

O tym, że Volkswagen ID.Buzz ma ogromny potencjał tuningowy, wiedzieliśmy już w dniu jego premiery. Dało się to przewidzieć już nawet trochę wcześniej, oglądając zdjęcia szpiegowskie i przecieki.

Kilka firm zajmujących się modyfikacjami już to wykorzystuje. Tym razem do akcji wkroczyła marka Irmscher, którą z pewnością kojarzysz głównie z tuningu samochodów ze znaczkiem Opla.

Volkswagen ID.Buzz Irmscher
Volkswagen ID.Buzz Irmscher

Wykorzystał potencjał Volkswagena ID.Buzz. “Jego egzemplarz mocno się wyróżnia” (wideo)

Na karoserii możemy zobaczyć nowe, bardziej sportowe zderzaki i progi boczne. Są też efektowne felgi w rozmiarze 20 cali oraz obniżone o 30 milimetrów zawieszenie.

Irmscher oferuje również pakiet, dzięki któremu zmienimy naszego ID.Buzza w kampera. Do wnętrza wlatuje wtedy składane łóżko, stolik, a nawet zestaw kuchenny z palnikami i prysznic.

Z racji tego, że jest to auto elektryczne, zmian „pod maską” nie uświadczymy. Kierowca nadal ma do dyspozycji moc 204 koni mechanicznych, która trafia na tylne koła.

Volkswagen ID.Buzz Irmscher
Volkswagen ID.Buzz Irmscher

ABT znalazł sposób na dodatkowy zasięg w VW ID.Buzz. “3000 darmowych kilometrów rocznie”

Pakiet ospojlerowania został wyceniony na około 7 500 złotych, czyli całkiem przystępnie. Zestaw kampingowy jest już trochę droższy i kosztuje około 21 000 złotych.