Tak brzmi silnik o mocy 10 000 KM. “Mężczyzna z kamerą nie był gotowy na taki hałas” (wideo)

Samochody wyścigowe, takie które nie posiadają homologacji drogowej, są zazwyczaj dużo głośniejsze od aut, które znamy na co dzień. Budując taki wóz nie musisz się stosować do aż tak dużej liczby restrykcji.

Wielkie silniki mogą zatem brzmieć jeszcze bardziej donośnie. Choć również w tej kwestii często nie można przesadzić. Na wielu torach obowiązują limity decybeli.

Autor załączonego nagrania wideo miał okazję zobaczyć z bliska prawdziwego dragstera. Mowa o samochodzie, który jest przystosowany tylko do wyścigów równoległych.

Top Fuel Dragster to jedne z najszybciej przyspieszających pojazdów na świecie. Potrafią rozpędzić się od 0 do 160 km/h w 0,8 sekundy i pokonać dystans 400 metrów w czasie około 4 sekund.

Ich silniki potrafią generować moc nawet do 10 000 koni mechanicznych. Każdy przejazd, łącznie z rozgrzaniem silnika i opon, wiąże się ze spaleniem od 45 do 85 litrów paliwa.

Pojazdy te wytwarzają przy tym oczywiście sporo hałasu, na co nie był najwidoczniej przygotowany bohater nagrania. Jego reakcja na start mówi sama za siebie.