Pojechał na jazdę testową nowym Pagani za 10 mln zł. “Nie chciał usłyszeć tego trzasku” (wideo)

W połowie września 2022 roku, Pagani zaprezentowało światu swój zupełnie nowy model. Po 10 latach panowania na rynku auta noszącego nazwę Huayra, przyszła pora na supercar Utopia.

Niektórzy szczęśliwcy teraz otrzymali okazję wykonania jazdy testowej jednym z egzemplarzy. Właśnie takie auto możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Pagani Utopia
Pagani Utopia przód

Pagani Utopia (2022) oficjalnie. Następca modelu Huayra ma 863 KM i 7-biegowy manual (wideo)

Kierowca niestety nie zachował szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu. Nie zauważył ubytku w drodze, w który niestety wjechał tylnym kołem.

Nisko zawieszone auto jest bardzo czułe na tego typu błędy. Na nagraniu słychać moment uderzenia elementem karoserii o asfalt. Naprawa podobnego uszkodzenia w aucie tego pokroju może być bardzo kosztowna.

Pagani Utopia
Pagani Utopia wnętrze

Za napęd w Pagani Utopia odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V12 produkcji Mercedesa-AMG. Na tylną oś trafia moc 863 koni mechanicznych i moment obrotowy 1100 niutonometrów.

Co ciekawe, auto jest dostępne zarówno z 7-biegowym automatem jak i ze skrzynią manualną o takiej samej liczbie przełożeń. Niestety nie znamy oficjalnych danych dotyczących osiągów.

Pagani Utopia
Pagani Utopia tył

Pagani planuje sprzedać tylko 99 egzemplarzy tej podstawowej wersji Coupe. Powinniśmy się jednak spodziewać, że w przyszłości do oferty dołączy odmiana Roadster, oraz sporo „edycji specjalnych”.

Przyłapał Pagani Utopia podczas tankowania. “Między autami wygląda jak kosmita” (wideo)

Cena Pagani Utopia startuje od około 10 000 000 złotych netto. Aby zarezerwować sobie miejsce w elitarnym gronie 99 klientów, należało wpłacić zaliczkę w wysokości 1 300 000 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Thomas Howarth (@horsepower_hunters)