Po zakończeniu roku szkolnego chciał odjechać “eRką” z launch control. “Jego fura padła” (wideo)

Zakończenie roku szkolnego to wymarzony dzień dla wszystkich uczniów. Młodzież odlicza ostatnie minuty w placówce i już planuje wakacyjny wypoczynek.

Niektórzy koledzy z klasy żegnają się na dwa najbliższe miesiące, gdyż wiedzą, że zobaczą się dopiero we wrześniu. Są też tacy, którzy muszą „na do widzenia” się czymś popisać.

Wystartował Lamborghini z procedury w środku miasta. “Przechodnie aż zatykali uszy” (wideo)

Jednym z takich przykładów jest bohater załączonego nagrania wideo. To właściciel Volkswagena Golfa siódmej generacji, najprawdopodobniej w wersji R.

Chciał on zaprezentować jak działa procedura startu w jego niemieckim hatchbacku. Wcisnął jednocześnie gaz i hamulec i już miał z impetem ruszyć „na wakacje”.

Niestety, napęd nie wytrzymał napięcia i doszło do jego uszkodzenia. Pieniądze przeznaczone na letnie wypady będą musiały zostać wydane w autoryzowanym serwisie.

Pod maską Golfa R Mk7.5 pracuje 2.0 litrowy silnik R4. Generuje on moc 310 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 400 niutonometrów.

Miał ruszyć z procedury w swoim RS6. “Napęd Quattro w Audi uznał, że ma tego dość” (wideo)

Producent deklaruje, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Oczywiście, chodzi o ograniczenie elektroniczne.