Młody motocyklista robi sobie “jaja” z policji. “Nic nie zrobili, bo nie byli przeszkoleni” (wideo)

Każdy z nas powinien przestrzegać przepisów i zachowywać się na drodze w sposób bezpieczny. Niektórzy robią tak niestety tylko wtedy, gdy widzą w pobliżu radiowóz.

Są też jednak tacy, którzy na widok policjantów zaczynają działać zupełnie odwrotnie. Jednym z takich właśnie przykładów jest bohater załączonego nagrania wideo z Wielkiej Brytanii.

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą, który upadł przy radiowozie. “Brawo Ty” (wideo)

Młody motocyklista wyjechał na miasto swoim crossem. Jednoślad bez tablic rejestracyjnych i prowadzący go chłopak bez kasku przyciągnął uwagę policjantów z Peugeota 308.

Gdy młodzieniec zauważył, że obok niego jedzie radiowóz, nagle zaczął się popisywać. Stawał swoim crossem na jednym kole i wykonywał różnego rodzaju „sztuczki”.

Każdy oglądający nagranie będzie przekonany, że za chwilę policjanci włączą koguty i zatrzymają mężczyznę. Możliwe byłoby również rozpoczęcie pościgu. Nic takiego jednak się nie stało.

Po przejechaniu kilkuset metrów, funkcjonariusze po prostu zjechali z drogi szybkiego ruchu. Motocyklista mógł jechać dalej, bez poniesienia żadnych konsekwencji za swoje czyny.

Wyprzedzając elkę poszedł na czołówkę z policją. “Kazik, odpuść mu, mamy koniec zmiany” (wideo)

W sieci pojawia się mnóstwo pytań dotyczących tej sytuacji. Jak twierdzi rzecznik policji, funkcjonariusze widoczni na nagraniu nic nie zrobili gdyż… nie byli przeszkoleni do pościgu za motocyklistą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez AD.nl (@ad_nl)