Lubi się popisywać Ferrari, za które dał 7 mln zł. “Szkoda, że robi to na ulicy, a nie na torze” (wideo)

W ofercie marki Ferrari znajdziesz auta, które dostępne są „dla każdego”. Są tam również oczywiście modele, które kupić mogą tylko wybrani klienci tej włoskiej marki.

Wśród właśnie takich znalazło się Ferrari Monza SP. Włosi zdecydowali się wyprodukować tylko 499 egzemplarzy i cena każdego z nich startowała z pułapu około 7 milionów złotych.

80 Ferrari Monza SP w jednym miejscu. “Musiał się wyróżnić z tłumu swoim stylem jazdy” (wideo)

Podczas konfiguracji każdy klient mógł zdecydować czy wybiera wariant SP1 czy SP2. Samochody te różnią się liczbą miejsc w otwartej kabinie.

Pod długą, przednią pokrywą znajdziesz wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Na tylną oś trafia moc 810 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 719 niutonometrów.

Producent deklaruje, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,9 sekundy, a od 0 do 200 km/h – 7,9 sekundy. Prędkość maksymalna to ponad 300 km/h. Pamiętajmy, że samochód ten nie posiada nawet przedniej szyby.

Znowu kupił sobie Ferrari, które nie zapewnia ani trochę prywatności. “Ty to chyba lubisz” (wideo)

Wielu klientów Ferrari nabyło ten model w celach inwestycyjnych. Są też jednak tacy, którzy uwielbiają w efektowny sposób wykorzystywać potencjał drzemiący pod maską. Szkoda tylko, że robią to na drogach publicznych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Vijay Manikundalam (@autochived)