Fiat wściekły na Polaków. Testowy egzemplarz nowego modelu spotkany w Żorach pod sklepem

Fani marki Fiat mogą się wkrótce spodziewać premiery zupełnie nowego modelu. Do oferty niebawem powinien dołączyć nowy crossover noszący nazwę „600”.

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się zdjęcia białego egzemplarza bez kamuflażu, krążącego po włoskich uliczkach. Tym razem, kompletnie niezamaskowane auto „ustrzelono” pod centrum handlowym w Żorach, w Polsce.

“Chillując” na łódce zauważył nowy model Fiata przed premierą. “Byli na niego wściekli” (wideo)

Fiat 600 posiada białe tablice rejestracyjne z zieloną czcionką. Są to blachy wykorzystywane do jazd testowych i nie muszą być „przypisane” do konkretnego egzemplarza samochodu.

Nie jest to oczywiście pierwsza sytuacja, w której widzimy w pełnej krasie samochód, który jeszcze nie miał premiery. Producent z pewnością nie będzie zadowolony z tego powodu.

Fiat 600
Fiat 600 fot. Mateusz Adamczyk

Fiat 600 powstał na platformie CMP/eCMP. Oznacza to, że samochód ten może być oferowany zarówno w wersji elektrycznej jak i spalinowej. Identycznie jak w przypadku Jeepa Avengera.

Elektryczny Fiat 600e otrzyma zatem zapewne baterię o pojemności 54 kWh i silnik generujący 156 konie mechanicznych. Spalinowa wersja Fiata 600 będzie napędzana jednostką 1.2 o mocy 100 koni mechanicznych.

Spotkał na drodze nowe Lamborghini jeszcze przed premierą. “Testują bez kamuflażu” (wideo)

Oficjalnie nowego Fiata 600 poznamy najprawdopodobniej już 4 lipca 2023 roku. Wtedy dowiemy się wszystkiego o nowym modelu. Mamy nadzieję, że auto trafi do polskich salonów jeszcze w tym roku.

Źródło: facebook.com/kacperwaucie Fot: Mateusz Adamczyk