Zmodyfikował jedno z lepszych Ferrari ostatnich lat. Teraz jego 488 Pista ma 802 KM (wideo)

Ferrari 488 Pista jest uważana przez wielu klientów i miłośników tej marki, za jeden z najlepszych modeli ostatnich lat. Aktualnie ceny używanych egzemplarzy oscylują w granicach 2 300 000 złotych.

W seryjnym wydaniu tego auta, za napęd odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 3.9 litra. Generuje on 720 koni mechanicznych i 770 niutonometrów, które trafiają wyłącznie na tylną oś.

1 z 250 Aventadorów za 4 mln zł był dla niego zbyt pospolity. Novitec ruszył z pomocą (wideo)

Egzemplarz, który zobaczysz na załączonym nagraniu wideo nie pozostał jednak seryjny. Właściciel zdecydował się na odwiedziny u Noviteca, gdzie dokonał „małych zakupów”.

Karoserię przyozdobiono karbonowymi dodatkami, które nie tylko wyglądają świetnie, ale są również funkcjonalne. Oprócz tego mamy zmodyfikowane zawieszenie oraz zestaw zwiększający moc.

Kierowca ma teraz do dyspozycji 802 konie mechaniczne i 898 niutonometrów momentu obrotowego. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy i rozwinięcie prędkości maksymalnej na poziomie 345 km/h.

Novitec wycisnął 868 KM z Ferrari 296 GTB. “To dopiero początek zabawy z tym autem” (wideo)

Nie jest to natomiast koniec zabawy w tuning dla tego auta. Wkrótce pod tylnym zderzakiem pojawi się układ wydechowy Noviteca. Dopiero wtedy, dźwięk silnika będzie odpowiednio głośny dla wozu o tak wysokiej mocy.