Zapłacił za Mercedesa 13 mln zł i czekał na niego 5 lat. Wóz spłonął na lawecie, podczas dostawy

Mercedes-AMG One to samochód, na który klienci czekają już naprawdę długo. W sierpniu 2022 roku Niemcy pochwalili się, że nareszcie rozpoczęli ręczne składanie 275 egzemplarzy.

Niestety, nie wszyscy otrzymają swoje auto w najbliższym czasie. Z Wielkiej Brytanii napłynęły do nas właśnie zdjęcia Mercedesa-AMG One, który spłonął doszczętnie podczas transportu z fabryki.

Rozpoczęto ręczne składanie Mercedesów-AMG One. Klienci czekają na niego już prawie pięć lat

Niestety nie znamy jeszcze przyczyn pojawienia się ognia. Auto nie poruszało się oczywiście wtedy o własnych siłach. Stało wyłączone na platformie lawety, która go przewoziła.

Mercedes-AMG One pożar
Mercedes-AMG One pożar

Taki rozwój wydarzeń szokuje tym bardziej. Wyobraźmy sobie, że dochodzi do tego w garażu wypełnionym równie rzadkimi samochodami, bo przecież głównie kolekcjonerzy mogli sobie pozwolić na zakup Mercedesa-AMG One.

W skrócie jest to „wyścigówka” z homologacją drogową. Napędza ją turbodoładowany silnik V6 o pojemności 1.6 litra, który zaczerpnięto bezpośrednio z bolidu Formuły 1.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Działa on w układzie hybrydowym, dzięki czemu kierowca ma do dyspozycji moc 1063 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,9 sekundy, a od 0 do 300 km/h 15,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 352 km/h.

Każdy z 275 klientów musiał zapłacić za swój egzemplarz co najmniej 13 000 000 złotych netto. Kupując Mercedesa-AMG One, dodatkowo otrzymywałeś możliwość zamówienia jeszcze jednego wyjątkowego auta.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Mowa o Mercedesie-AMG GT Black Series, dostępnym w specjalnym malowaniu. Przy cenie 13 milionów złotych, samochód kosztujący około 2 milionów złotych można było potraktować jako „opcję wyposażenia”.

Mamy nadzieję, że producent przeprowadzi odpowiednie śledztwo i ustali przyczynę zapłonu. Warto by było uchronić pozostałych klientów przed wystąpieniem takiego zagrożenia.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Porównali Mercedesa-AMG One i Black Series. 730-konne coupe zostało daleko w tyle (wideo)

Całkiem niedawno Mercedes-AMG świętował na Nurburgringu. Kierowcy wyścigowemu udało się osiągnąć rekordowy czas okrążenia dla seryjnie produkowanego samochodu. Ponad 20 kilometrów pokonał w 6 minut i 35 sekund.