Zamontował pod maską jedynie “małą kostkę”. Różnica w osiągach Audi S8 jest kosmiczna (wideo)

Nie zawsze trzeba wydawać ogromne sumy pieniędzy na tuning, żeby nasz samochód był zauważalnie szybszy. Są na rynku stosunkowo tanie rozwiązania, które możemy zamontować samodzielnie.

Jeden z przykładów takiego urządzenia zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jego autor postanowił sprawdzić je na Audi S8 Plus, czyli luksusowej limuzynie w sportowym wydaniu.

Audi S8 stanęło do walki z Porsche Panamerą Turbo S. Starcie “Szybkich i Luksusowych” (wideo)

Pod maską tego auta pracuje 4.0 litrowy silnik V8, który seryjnie generuje 605 koni mechanicznych. A przynajmniej tak podaje producent, bo jak się okazało na hamowni, egzemplarz ten otrzymał od fabryki małego „bonusa”.

Czas przyspieszenia od 100 do 200 km/h wynosi tutaj około 8 sekund, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem. Autor nagrania chciał sprawdzić, jak bardzo poprawi się ten wynik po zamontowaniu urządzenia.

Producent tej części obiecuje przyrost mocy na poziomie około 100 koni mechanicznych. Sam montaż zajął kilkanaście minut i można go było zrobić dosłownie pod domem.

“Misio” z Tesli Model 3 zobaczył Audi S8 i od razu się puścił. “Dobrze, że się nie rozpłakał” (wideo)

Przełączając w mobilnej aplikacji tryb pracy urządzenia, co trwa kilka sekund, samochód dysponuje wyższą mocą. Teraz, przyspieszenie od 100 do 200 km/h zajęło jedynie 7,2 sekundy.