Wjechał 4-drzwiowym Ferrari na tor wyścigowy. “Ono uwielbia szybką jazdę w zakrętach” (wideo)

Zdecydowanie jedną z ciekawszych premier ubiegłego roku był zupełnie nowy model Ferrari. Mowa oczywiście o 4-drzwiowym modelu noszącym nazwę Purosangue.

Włosi nie przepadają za tym, żeby wrzucać ten samochód do kategorii „SUV”. Według nich jest to po prostu supersamochód posiadający dwie pary drzwi i bagażnik.

Obejrzał z bliska nowe Ferrari Purosangue. “Tutaj nie wolno Ci powiedzieć, że to jest SUV” (wideo)

Pod maską Ferrari Purosangue pracuje wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Na wszystkie cztery koła trafia moc 725 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 716 niutonometrów.

Według oficjalnych danych, samochód ten potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy i rozpędzić się maksymalnie do 312 km/h. Jazda po prostej nie jest natomiast jedyną rzeczą, jaką potrafi.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz przejazdy po torze testowym Fiorano. Kierowca nie oszczędzał włoskiego SU… 4-drzwiowego supersamochodu i jak widać, jazda przynosiła mu mnóstwo frajdy.

Włoski SUV hitem. Wstrzymano zamówienia na Ferrari Purosangue. “Samochody się skończyły”

Trzeba przyznać, że dźwięk 12 cylindrów nie do końca pasuje do tak dużego auta. Mimo ceny startującej od około 1 800 000 złotych, aktualnie wstrzymano możliwość zamawiania, ze względu na zbyt duże zainteresowanie wśród klientów.