Uważaj na trasie jadąc na wakacje. Policjanci drogówki wyciągnęli z garażu tajną broń (wideo)

Policjanci polskiej drogówki nie mogą już narzekać na jakość floty radiowozów. Mają oni do czynienia z naprawdę szybkimi wozami, przed którymi trudno jest uciec piratom drogowym.

Możemy natomiast pozazdrościć tego, co mają do dyspozycji funkcjonariusze zza naszej południowej granicy. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jeden z najszybszych radiowozów w tej części Europy.

Policjant z “poczuciem humoru”? Kierowca nie wierzył, że radiowóz wyświetlił ten napis (wideo)

Policjanci czeskiej drogówki wyjeżdżają na drogi szybkiego ruchu za kierownicą Ferrari 458 Italia. Radiowóz jest na szczęście oznakowany, więc bardzo łatwo go dostrzec.

Wielu Polaków wybiera drogę przez Czechy kierując się w stronę Alp. To bardzo popularny kierunek w wakacje, warto więc przestrzegać przepisów i nie narażać się na otrzymanie wysokiego mandatu.

Jeśli już jednak zostaniesz „namierzony”, nie warto nawet podejmować próby ucieczki. Policjant ma do dyspozycji pod prawą stopą naprawdę spory potencjał.

Za jego plecami pracuje wolnossący silnik V8 o pojemności 4.5 litra. Generuje on moc 570 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 540 niutonometrów.

Mrugał kierowcom, że stoją i trafił na radiowóz grupy SPEED. To był dopiero początek kłopotów

Według oficjalnych danych technicznych, Ferrari 458 Italia potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Jego prędkość maksymalna to natomiast 325 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CZECH.POLICIE🚨🚔 (@czech.policie)