To “rodzinne kombi” idzie jak przecinak. Nawet Aventador SVJ nie ma szans z tym RS6 (wideo)

Samochody z nadwoziem kombi kojarzą się nam zazwyczaj z dużą praktycznością i idealnym wyborem dla rodziny. Pod maską znajdujemy najczęściej też oszczędne silniki wysokoprężne.

Są też jednak przypadki, w których tego typu auta dają mnóstwo radości z jazdy. Modele takie jak Mercedes E63 AMG czy Audi RS6 mogą być naprawdę szybkie.

Audi RS6 Performance trafiło do ABT Sportsline. Zbudują 200 sztuk 760-konnego kombi (wideo)

Szczególnie wtedy, gdy ktoś dodatkowo postanowi „pomieszać” pod maską. Właścicielowi Audi RS6 C8, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, 600 koni mechanicznych już nie wystarczało.

Teraz, 4.0 litrowy silnik V8 generuje ich aż 850. Gość jest tak pewny swego, że postanowił stanąć do walki z jednym z najszybszych Lamborghini. Tuż obok pojawił się bowiem Aventador SVJ z silnikiem 6.5 V12 o mocy 770 koni mechanicznych.

Rodzinne kombi z Ingolstadt pokazało, na co je stać. Kierowca włoskiego supersamochodu nie był w stanie z nim wygrać w pojedynku ze startu zatrzymanego.

Miał ruszyć z procedury w swoim RS6. “Napęd Quattro w Audi uznał, że ma tego dość” (wideo)

Role się odwróciły podczas próby wyścigu z rolki, ale tam i tak Audi RS6 nie zostało zbyt daleko w tyle. Taką „rodzinną rakietą” można bardzo sprawnie dojechać na wymarzone wakacje z całą paczką znajomych.