Przyspieszając od 100 do 200 kmh traci trakcję na czterech kołach. To Audi RS3 to potwór (wideo)

Już seryjne egzemplarze Audi RS3 oferują bardzo zadowalające osiągi. To zasługa genialnego silnika, który pracuje pod maską każdej generacji tego modelu.

Jest to turbodoładowana jednostka 5-cylindrowa, która ma pojemność 2.5 litra. W zależności od wariantu, kierowca ma do dyspozycji moc od 340 do 407 koni mechanicznych.

Gość z Audi RS3 wziął na celownik Lamborghini. “Pokazał mu co potrafi napęd Quattro“ (wideo)

Są oczywiście osoby, dla których jest to zdecydowanie za mało. Jeden z przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jego bohater to egzemplarz w wersji Limousine generacji 8V po liftingu.

Pod maską nie ma już natomiast „tylko” 400 koni mechanicznych. Właścicielowi udało się wycisnąć z tej jednostki trzykrotnie więcej. Tak, na wszystkie cztery koła trafia około 1200 koni mechanicznych.

Na nagraniu zobaczysz próbę przyspieszenia od 60 do 120 mil na godzinę, czyli do 96 do 193 km/h. Nawet przy takim rozpędzaniu się brakuje trakcji.

Młodziak z Audi RS3 nie zniósł korków wracając ze świąt. “Przepisy dla niego nie istniały” (wideo)

Pomimo tych kłopotów, kierowcy udało się osiągnąć wynik 3,75 sekundy. Wgniecenie w fotel musiało być naprawdę imponujące. W lepszych warunkach z pewnością da się jeszcze poprawić ten czas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nick Begonja (@_nick.b)