Oto Zeroacento 273 Potenza. “Współczesna klasyka” na bazie Ferrari F8 Tributo (wideo)

Włosi od zawsze potrafili tworzyć naprawdę wyjątkowe karoserie do samochodów. Na plakatach wiszących nad łóżkami miłośników motoryzacji najczęściej można chyba spotkać wozy zbudowane w tym kraju.

Nadal działa tam sporo przedsiębiorstw, które zajmują się projektowaniem i budowaniem karoserii. Jednym z przykładów jest Manifattura Automobili Torino.

Zeroacento 273 Potenza
Zeroacento 273 Potenza

Właśnie pochwalili się swoim projektem Zeroacento 273 Potenza, który bazuje na Ferrari F8 Tributo. Zdecydowano się tutaj zastosować nawiązania do klasycznych modeli marki z Maranello.

W pełni karbonowe nadwozie może nam przypominać chociażby Ferrari 288 GTO, które produkowano w latach 1984-1986. Trzeba przyznać, ze całość robi genialne wrażenie.

Zeroacento 273 Potenza
Zeroacento 273 Potenza

Podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 3.9 litra generuje ponad 800 koni mechanicznych. Trafiają one na tylną oś za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni biegów o 7 przełożeniach.

Przeprojektowano również wnętrze, które teraz przenosi nas w klimat lat 80. ubiegłego wieku. Niestety, nie wiemy ile egzemplarzy zostanie wyprodukowanych i jaka będzie cena.