Opel Corsa (2023) po faceliftingu. Jest miękka hybryda i dwie opcje w pełni elektryczne (wideo)

Jeden z bardziej popularnych na polskich drogach modeli Opla właśnie przeszedł facelifting. Już wkrótce w salonach pojawi się odświeżona Corsa.

Zmiany dotyczą nie tylko stylistyki, ale również wariantów napędowych. Z pewnością wzrośnie również cena, ale dokładnych informacji na ten temat jeszcze nie znamy.

2023 Opel Corsa
2023 Opel Corsa

Opel Astra-E (2022) oficjalnie. Ma baterię o pojemności 54 kWh i przejedziesz nim do 417 km

Patrząc na auto z przodu, od razu rozpoznamy, że mamy do czynienia z nowością. Pojawił się tutaj charakterystyczny dla innych modeli Opel Vizor, czyli czarny grill łączący reflektory.

Oświetlenie Intelli-Lux Matrix LED posiada teraz 14 segmentów, zamiast ośmiu jak u poprzednika. Przemodelowano też przedni zderzak, dzięki czemu auto wygląda nieco bardziej sportowo.

2023 Opel Corsa
2023 Opel Corsa

Wewnątrz znajdziesz nową kierownicę i bardziej nowoczesny wybierak skrzyni biegów. Producent daje też klientom do wyboru więcej opcji wykończenia foteli.

Opcjonalnie możemy dokupić ekran wirtualnego kokpitu i 10-calowy wyświetlacz dotykowy systemu inforozrywki. Kierowca z pewnością doceni aktualizacje nawigacji over-the-air, oraz lepszej jakości kamerę cofania.

2023 Opel Corsa
2023 Opel Corsa

Zmiany dotyczą również napędów. Jest to pierwszy model Opla oferowany z miękką hybrydą o pojemności 1.2 litra. Występuje ona w dwóch wariantach mocy: 100 i 136 koni mechanicznych.

Dwie wersje znajdziemy również w ofercie w pełni elektrycznego Opla Corsy. Tutaj klienci mają do wyboru moc 136 lub 156 koni mechanicznych. Słabszy wariant przejedzie do 357 kilometrów, a mocniejszy do 406 kilometrów (WLTP).

2023 Opel Corsa
2023 Opel Corsa

Usportowione kombi Opla trafia na polski rynek. Astra Sports Tourer GSe startuje od 210 000 zł

Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w czwartym kwartale 2023 roku. Nieco później powinny do oferty dołączyć spalinowe jednostki bez układu miękkiej hybrydy.