Niepełnosprawny kierowca wymiata na torze. Hyundaiem i30 N zawstydza innych (wideo)

Wiele osób, które w pewnym momencie życia dotyka jakiegoś rodzaju niepełnosprawność, od razu się poddaje. Są też jednak tacy, którzy starają się nadal realizować w swojej pasji, nawet mimo przeciwności.

Dzieje się tak również wśród miłośników motoryzacji i szybkiej jazdy. Czego doskonałym przykładem jest bohater załączonego nagrania wideo.

Ma bezwład nóg, ale na torze nie ma mocnych dla jego M2. Beemkę opanował do perfekcji (wideo)

Gość poruszający się na wózku inwalidzkim nie widział problemu w tym, żeby nadal cieszyć się szybkim pokonywaniem zakrętów. Przystosował pod siebie świetnego hothatcha, jakim jest Hyundai i30 N.

Samochód z automatyczną skrzynią biegów wymagał kilku modyfikacji, ale jak widać na nagraniu, kierowca opanował sterowanie autem do perfekcji. Wybrał się nim na niemiecki tor Nurburgring.

Doświadczony kierowca, który pojechał na okrążenie jako pasażer, był w szoku podziwiając umiejętności. Według niego, właściciel Hyundaia jeździ dużo lepiej niż wielu kierowców, którzy nie mają tak dużych problemów z poruszaniem się.

Dosłownie “pod ręką” ma do dyspozycji 521 KM. Ma bezwład nóg, a śmiga po torze GT3 RS (wideo)

Mamy tu do czynienia z limitowaną do 800 egzemplarzy wersją Drive-N Limited. Pod maską pracuje 2.0 litrowy silnik R4, który na przednią oś przekazuje moc 280 koni mechanicznych.