Nadjeżdża VW Golf R 333 Limited Edition. “Oby nie różnił się tylko lakierem i naklejkami” (wideo)

W ofercie Volkswagena już wkrótce pojawi się kolejna, limitowana edycja Golfa R. W 2022 roku producent pokazał nam wydanie nazwane 20 Years Edition, którego niestety nie można było kupić oficjalnie w Polsce.

Mamy nadzieję, że tym razem sytuacja ta ulegnie zmianie i również polscy klienci będą mieli okazję zamówienia wyjątkowej nowości. Już 31 maja zadebiutuje bowiem Volkswagen Golf R 333 Limited Edition.

Oto najmocniejszy Volkswagen Golf w historii. Polacy muszą się nabiegać, żeby go kupić (wideo)

Liczba „333” zapewne ma związek z mocą, jaką generuje 2.0 litrowy silnik pod maską. Dokładnie taki sam potencjał dostępny jest w wersji 20 Years Edition, którą reklamowano jako najmocniejszego Golfa w historii.

Jak widać na zdjęciach zapowiadających nowy model, tym razem Volkswagen postawił na kolor żółty. Bardzo możliwe, że 333 to również liczba egzemplarzy, która ma trafić do sprzedaży.

Szczęśliwi klienci z pewnością będą musieli zapłacić nieco więcej, niż 221 990 złotych. Właśnie od takiej kwoty startuje w polskich salonach standardowy Golf R.

Przetestował VW Golfa R, którego nie kupisz w Polsce. “Jest szybszy niż deklarują” (wideo)

Limitowana odmiana będzie posiadała bogate wyposażenie już w standardzie. Na zdjęciach widzimy układ wydechowy Akrapovic, czy 19-calowe felgi Estoril. Pozostaje nam trzymać kciuki, aby tym razem nie zapomniano o polskim rynku.