Kolejna generacja DB stworzy zupełnie nową kategorię. “Aston Martin obiecuje rewolucję”

Już wkrótce, bo 24 maja, wszyscy fani brytyjskiej motoryzacji dostaną coś wspaniałego. Właśnie na ten dzień, Aston Martin zaplanował premierę kolejnej generacji modelu z serii DB.

Producent zapowiada, że będzie to nowy „benchmark” w tej klasie. Auto, prawdopodobnie noszące nazwę DB12, ma charakteryzować się topowymi osiągami, bardzo wysokim poziomem luksusu i dynamiki jazdy.

2023 Aston Martin DB
2023 Aston Martin DB

Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante. 199 aut po 1,8 mln zł. “Sprzedały się jak ciepłe bułeczki”

Nowy Aston Martin DB podobno nie będzie już „zwykłym GT”. Kolejna generacja ma być początkiem zupełnie nowej kategorii, świętując tym samym 75-lecie istnienia serii DB.

Producent pokazał nam póki co jedynie dość tajemnicze zdjęcia z zewnątrz oraz jedno ujęcie z wnętrza. Widzimy tam nowy panel środkowy, na którym na szczęście zostało sporo fizycznych przycisków.

Wszystkiego na temat nowego Astona Martina DB dowiemy się już wkrótce. Obecna generacja, DB11, jest z nami na rynku od 2016 roku. Topowy wariant napędza 5.2 litrowy silnik V12 o mocy 639 koni mechanicznych.

2023 Aston Martin DB
2023 Aston Martin DB

Aston Martin zbudował tylko 333 sztuki Vantage V12. On uznał, że seryjny wydech to lipa (wideo)

W przypadku nowego modelu najprawdopodobniej również klienci otrzymają możliwość wyboru pomiędzy podwójnie turbodoładowanym V8 i V12 z takim samym rodzajem doładowania. Nie jest oczywiście wykluczona poprawa ich parametrów.