Jako pierwsi okleili folią Mercedesa-AMG One. “Jedna kolizja i problem z malowaniem” (wideo)

Klienci Mercedesa-AMG już od 2017 roku czują ekscytację związaną z jednym z modeli. Właśnie wtedy, na targach we Frankfurcie, po raz pierwszy zaprezentowano koncept AMG Project One.

Dopiero w 2022 roku ruszyła produkcja limitowanego do 275 egzemplarzy Mercedesa-AMG One. Pierwszy klient odebrał swoje auto w połowie stycznia 2023 roku.

Jako pierwszy odebrał nowego Mercedesa-AMG One. Na auto z silnikiem z bolidu F1 czekał 5 lat

Jak można było się spodziewać, właściciel zdecydował się na zabezpieczenie auta folią PPF. W tym celu udał się do jednego z popularniejszych miejsc w Europie, które obsługuje tak ekskluzywne auta.

Mowa o firmie Topaz Detailing, która ma swoją siedzibę w kilku miejscach w Wielkiej Brytanii. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jakie zabiegi zastosowano na Mercedesie wartym około 13 milionów złotych netto.

Za napęd w tym modelu odpowiada silnik, żywcem wyjęty z bolidu Formuły 1. 1.6 litrowe V6 działa w układzie hybrydowym, który zapewnia moc 1063 koni mechanicznych.

Mercedes-AMG One w trybie RACE zmienia się w potwora. “Spektakl” trwa kilka sekund (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,9 sekundy, a od 0 do 300 km/h 15,6 sekundy. Prędkość maksymalna została natomiast ograniczona elektronicznie do 352 km/h.