“Gapa” z Lamborghini powinna zainwestować w okulary. “Halo? Tata? Głupia sprawa…” (wideo)

Jedną z ważniejszych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w samochodzie jest poziom widoczności. Są auta, w których z racji konstrukcji, kierowca ma ograniczone pole widzenia.

Dotyczy to chociażby wielu modeli sportowych, gdzie siedzi się bardzo nisko, a szyby nie mają zbyt dużej powierzchni. Spoglądanie do tyłu często w ogóle nie ma sensu.

Opelkiem “musiał” wyprzedzić jeszcze przed zwężeniem. Stłuczka na własne życzenie (wideo)

Wady te odczuł na własnej skórze właściciel Lamborghini, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Ograniczona widoczność, w połączeniu z brakiem ostrożności, poskutkowały kolizją.

Doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z lewej strony Peugeotem 206. Najprawdopodobniej był on „schowany” za słupkiem A w Lamborghini Huracanie Performante.

Uszkodzenia z pewnością nie są zbyt mocne, ale tak czy siak szykują się nieplanowane wydatki. Mamy nadzieję, że nikomu nic się nie stało.

Huracan Performante to jedna z najszybszych odmian tego Lamborghini. Za napęd odpowiada tu 5.2 litrowy silnik V10, który „podaje” na wszystkie cztery koła aż 640 koni mechanicznych.

Parkingowy miał tylko przestawić Lamborghini. “Spowodował kolizję i się z tego śmiał” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi w tym przypadku zaledwie 2,9 sekundy, a od 0 do 200 km/h 8,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 325 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BeNice (@benice.og)