Fatalna pomyłka kierowcy ciężarówki. Uderzył w dostawczaka pełnego wiader żółtej farby (wideo)

Kierowcy pracujący w transporcie, ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Na ich barkach spoczywa obowiązek dowiezienia towaru w całości.

Niestety, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdemu mogą się zdarzyć pomyłki. Niektóre z nich mogą mieć dość poważne konsekwencje, chociażby w postaci kolizji czy wypadku.

TIR przewożący żywe zwierzęta przewrócił się na bok. “Setki ryb zdychały w męczarniach” (wideo)

Jeśli w takim zdarzeniu bierze udział ciężarówka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przewożony towar zostanie uszkodzony. W pewnych przypadkach może to wyglądać naprawdę dramatycznie.

Chociażby tak, jak w sytuacji pokazanej na załączonym nagraniu wideo. Jednym z wozów, który uczestniczył w poważnym zderzeniu była ciężarówka przewożąca mnóstwo litrów żółtej farby.

Jaskrawa ciecz rozlała się po całej jezdni, a nawet po kabinie ciężarówki, która uderzyła w część ładunkową. Mina kierowcy oblanego żółtą farbą mówi sama za siebie.

Poważne zderzenie dwóch TIR-ów na parkingu. “Zrozpaczony kierowca ocierał łzy” (wideo)

Bardzo możliwe, że był to pojazd drogowców, którzy zamierzali wymalować na drodze tymczasowe oznakowanie. Najprawdopodobniej kierowca nie zauważył stojącego na lewym pasie pojazdu i wjechał mu prosto w tył.