Drogie mieszkanie wymaga drogich mebli. Do pokoju na 57. piętrze wstawił McLarena (wideo)

Ludzie będący w posiadaniu sporej ilości gotówki potrafią mieć przeróżne zachcianki. Takie „dziwne” pragnienia pojawiają się również w głowach miłośników motoryzacji.

Jeden z milionerów stał się właśnie posiadaczem najdroższego penthouse’u w Australii. Jest on umieszczony na 57 piętrze wieżowca w Melbourne.

Zaparkował Forda wyżej, niż latają samoloty. Mieszkanie marzeń według Porsche (wideo)

Sam zakup „mieszkania” to oczywiście jedno, ale wykończenie lokum to kolejne wydatki. Właściciel zdecydował się na dość nietypowy „mebel” wewnątrz.

Postanowił postawić na środku salonu torową wersję McLarena Senna. Model z oznaczeniem GTR został wciągnięty na wysokość ponad 150 metrów przy pomocy dźwigu.

Sam zakup lokum pobił australijski rekord. Szczęśliwy właściciel musiał za to miejsce zapłacić 39 milionów dolarów australijskich, czyli około 109 milionów złotych.

Samochód również nie należy do tanich. McLaren zbudował tylko 75 egzemplarzy Senny GTR i każdy z klientów wydał na swoje auto bez homologacji około 8 500 000 złotych.

Miał na tyle duży pokój, że postanowił w nim skręcić kilka bączków swoją AC Cobrą (wideo)

Za napęd w Sennie GTR odpowiada silnik V8 o pojemności 4.0 litrów, który generuje moc 825 koni mechanicznych. Nie znamy oficjalnych osiągów, ale już standardowy wariant Senny przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do 335 km/h.