Chciał się popisać Ferrari na paradzie. Przez niego dziadek skasował F50 za 16 mln zł (wideo)

Właściciele samochodów wyjątkowych marek od czasu do czasu biorą udział w różnego rodzaju zlotach czy paradach. Nawet w Polsce organizowane są tego typu imprezy zrzeszające posiadaczy chociażby Porsche czy Ferrari.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz paradę właścicieli aut z Maranello. Przy drodze zebrał się tłum ludzi chcący obejrzeć samochody w akcji z bliska.

Rzadkie Ferrari F50 odmówiło posłuszeństwa. Auto warte 15 mln zł trzeba było pchać (wideo)

W pewnym momencie, jeden z kierowców gwałtownie zahamował. Bardzo możliwe, że chciał zrobić sobie trochę miejsca i zaprezentować swoje Ferrari podczas przyspieszania.

Ferrari F50
Ferrari F50

Niestety, nie spojrzał w lusterko i nie zauważył, że za nim pędzi 1 z 349 egzemplarzy Ferrari F50. Niestety, jego właściciel nie zdołał tak sprawnie wyhamować.

Doszło do dosyć poważnego zderzenia, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca i pasażerka wyszli z samochodu o własnych siłach.

Ferrari F50 to ekskluzywny model produkowany w latach 1995-1997. Za napęd odpowiada tam jednostka wyciągnięta z bolidu F1. Jest to silnik V12 o pojemności 4.7 litra, który generuje moc 520 koni mechanicznych.

Ferrari F50
Ferrari F50

Jest ona przekazywana na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 325 km/h.

Wszyscy byli w szoku gdy wpadli całą ekipą. “Tylu Ferrari F50 w życiu nie widziałem” (wideo)

Aktualnie, na rynku wtórnym średnia cena Ferrari F50 oscyluje w granicach 16 milionów złotych. Jeden z najdroższych egzemplarzy, z przebiegiem 1000 kilometrów sprzedano za 22,5 miliona złotych w grudniu 2022 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Real N Cars (@realncars)