Bugatti za 24 mln zł nadaje się do jazdy tylko w słoneczne dni. “Lepiej kup duży parasol” (wideo)

Marka Bugatti żegna się już powoli z poczwórnie turbodoładowaną jednostką W16 o pojemności 8.0 litrów. Przez ostatnie ładnych parę lat silnik ten montowano do wszystkich modeli.

Ostatnim samochodem, który z niego skorzysta, jest zaprezentowane w sierpniu 2022 roku W16 Mistral. To kolejna „wariacja” na temat Chirona, tym razem w wersji bez dachu.

Bugatti W16 Mistral (2022) oficjalnie. 1600-konną bestię bez dachu kupisz za 24 mln zł netto

Jednostka napędowa generuje 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów. Dzięki takim parametrom przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,3 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona do 420 km/h.

Sprzedanych zostanie tylko 99 egzemplarzy Bugatti W16 Mistral. Wszyscy klienci, którzy dostąpią tego zaszczytu, muszą być przygotowani na wydatek co najmniej 24 milionów złotych netto.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

Modelu nie mogło oczywiście zabraknąć podczas konkursu elegancji w Villa d’Este nad jeziorem Como. Pojawił się tam prototypowy egzemplarz z napędem elektrycznym.

Bugatti ujawniło prędkość maksymalną W16 Mistral. “Lepiej mocno przyklej tupecik” (wideo)

Weekend, w który odbywała się ta impreza, nie rozpieszczał pod względem pogodowym. Padający deszcz pokazał kilku potencjalnym klientom, z czym będą musieli się zmagać podczas jazdy swoim Bugatti. Bez dużego parasola lepiej nie wyjeżdżać z garażu.