Audi ma w rękawie jeszcze kilka spalinowych niespodzianek. Czekamy na mocniejsze RS3 i RS6

W aktualnej ofercie Audi możemy znaleźć dwa warianty modelu RS6. Do standardowej 600-konnej wersji dołączyło w listopadzie 2022 roku 630-konne RS6 Performance.

Jak udało się dowiedzieć redakcji Autocar, wcale nie jest to ostatnie słowo ze strony Audi. Istnieje duża szansa, że wkrótce zobaczymy jeszcze mocniejszy i jeszcze szybszy wariant sportowego kombi.

Audi RS6 GTO Concept
Audi RS6 GTO Concept

Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro (2022). Sportowe kombi stało się jeszcze szybsze (wideo)

Szef działu Audi Sport, Sebastian Grams, zapowiedział że trwają już prace nad przygotowaniem kolejnej odmiany Audi RS6. Inżynierowie mają wycisnąć jeszcze więcej mocy z 4.0 litrowego silnika V8.

Istnieje spora szansa, że to bardziej ekstremalne Audi RS6 zobaczymy już w 2024 roku. Nowe modele z napędem spalinowym będą się pojawiały tylko do 2026 roku. Od 2033 roku w ofercie Audi zobaczymy już tylko auta elektryczne.

Audi RS6 GTO Concept
Audi RS6 GTO Concept

Dziennikarze otrzymali również sugestię na temat mocniejszego wariantu Audi RS3. Obecnie, oprócz 400-konnej wersji standardowej, w ofercie mamy limitowane Audi RS3 Performance o mocy 407 koni mechanicznych.

Sebastian Grams bez zawahania przyznał, że 2.5 litrowy silnik R5 ma dużo większy potencjał i że możemy się spodziewać jeszcze mocniejszej odmiany RS3. Fani Audi powinni być więc zachwyceni.

Audi RS3 Performance Edition Sportback
Audi RS3 Performance Edition Sportback

Oto Audi RS3 Performance Edition. Najszybszy wariant w historii. Kupi je tylko 300 osób (wideo)

Na załączonych zdjęciach i nagraniu wideo możesz zobaczyć koncepcyjny model Audi RS6 GTO, który przygotowano na 40-lecie Quattro. Byłoby wspaniale, gdyby nadchodzący wariant Audi RS6 wyglądał aż tak bojowo.