29-latka wjechała Golfem pod prąd na trasę S19. “Kierowca busa już widział czołówkę” (wideo)

Kiedy słyszymy o kolejnych przypadkach wjechania na drogę szybkiego ruchu pod prąd, zazwyczaj dokonują tego osoby w podeszłym wieku. Takie, które mogą miewać już problemy z koncentracją czy oceną otoczenia.

W sytuacji pokazanej na załączonym nagraniu wideo jest nieco inaczej. „Bohaterką” całego zajścia jest młoda, 29-letnia kobieta, użytkownik Volkswagena Golfa szóstej generacji.

Jechała hulajnogą pod prąd na DTŚ, bo “uciekł jej pociąg”. Policjanci musieli zawinąć ją siłą (wideo)

Postanowiła ona wjechać pod prąd na drogę ekspresową S19 w Janowie Lubelskim. Szybko zauważył ją operator monitoringu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przekazał informację policji.

Jak widzimy na nagraniu, kobieta bardzo pewnie pędziła przed siebie. O mały włos nie doprowadziła do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka białym busem.

Na szczęście, po chwili kierująca zrozumiała swój błąd i zawróciła. Nie uniknęła jednak spotkania z funkcjonariuszami, którzy nie pozwolili, aby uszło jej to na sucho.

Policjanci szybko ustalili personalia dziewczyny. Póki co została ona ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych, a do jej konta przypisano 15 punktów karnych.

Starą Skodą wjechał pod prąd na trasę. “Szybka reakcja Czechów zapobiegła tragedii” (wideo)

To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Kobieta odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi jej za to wysoka grzywna.